Eszterga állóbáb.

Hosszú anyagnál, vagy egyoldali megfogásnál nagyon ajánlott a használata..

A történet eleje, hogy hozzám került egy pár totálkáros egysoros görkorcsolya. Görgők megtetszettek, kiszedtem őket, többit eldobtam.
Sajnos a csapágyak olyan állapotban voltak, hogy nem volt értelme a  rozsdás, beállt csapágyakat felújítani. Régit kiszedtem, új  csapágy került bele. A zárt csapágyak között 2 fajta van. A ZZ  jelzésű csapágynak lemez porvédelme van. A 2SR jelzésűnek műanyag porvédelme van. Mindkettő élettartamzsírral van feltöltve. Nekem a 2SR jelzésű vált be jobban. A ZZ-s magasabb fordulatszámon lassan "kiveri"a kenőanyagát. Viszont könnyebben forog. 2SR-es nekem szimpatikusabb. Tudom: ízlések és ficamok.

Három fajta báb van: ez az igazi állóbáb (bábnak nevezik még a vékony anyagnál hátsó támasztót, és van a bütüfúrásnál használt csapágyas lünettát is).


A báb az ágyazati gerendához van rögzítve. Egy nagy faékkel! Fantasztikusan stabil, nem lazul meg, nagyon erős.







A szokásos alapok: Azért ilyen, és ekkora, mert ennyi, és ilyen, és ennyi anyagom volt.

A gyűrű 8 mm-es rétegelt lemez. Önmagában nagyon virgánya  lett volna, ezért  akác  szegmensmerevítést kapott. A görgőtartók is akácból készültek. A csapágy felfogatása 8mm-es rétegelt villára történt 6mm csavarral. Önzáró anya miatt egyszerű volt a rögzítés.
A görgőtartókat teschauer anyába kézi csavarral rögzítettem. Az egész felépítmény az ágyazatra faékkel van rögzítve. A faék nem lazul meg, sokkal gyorsabban oldható, rögzíthető, nem úgy mint a (kopott) fém menetes orsó.